VİDEO BARINDIRMA

 • Video Barındırma Hakkında

  Herhangi bir yazılım ya da donanım maliyeti olmadan ziyaretçilerine zengin içeriklerinizi Video Barındırma servisimiz ile iletebilirsiniz. İçeriklerinizi ziyaretçilerinize iletirken servisimizin HLS , HDS , Flash , Smooth Stream ve HTTP Pseudo özelliklerinden yararlanabilirsiniz. PUSH CDN servisinde 3 farklı lokasyonda çalışan Cloud CDN Storage sayesinde içeriğe erişim hızlandırılmaktadır.

 • CDN servisimiz üzerinde çalışan örnek servisler ,

  Apple HLS ( HTTP Live Streaming ) iOS ve Android platformlarında kullanılan streaming türüdür.


  Adobe HDS ( HTTP Dynamic Stream ) farklı kalitedeki videolarınızın kullanıcıların hızına göre otomatik olarak değiştirirerek kullanılabilen bir streaming türüdür.


  HTTP Pseudo video içeriklerinizin HTTP üzerinden sunulmasına yönelik bir stream türüdür.


  RTMP ( Real Time Messaging Protocol ) Flash player ile sunucu arasında görüntü ve ses akışını sağlamak için kullanılan özel bir streaming türüdür.


 • Bulutanya sunduğu uçtan uca çözüm ile tüm bu streaming türlerinin tek bir hesap altından yayınlanmasına fırsat vermektedir. Böylelikle mobil kullanıcılar için farklı , desktop kullanıcıları için farklı dosyalar kullanmak zorunda kalmazsınız.
 • Cloud CDN Storage

  Büyük boyutta videolarınızı , indirilebilir dökümanlarınızı yani tüm statik içeriğinizi barındırmak için Cloud CDN Storage hizmetimizinden yararlanabilirsiniz. Bu serviste FTP üzerinden storage alanınıza dosyalarınızı gönderdiğinizde , dosyaların bir kopyası farklı bir lokasyon üzerine anlık olarak eşlenmektedir. Bulutanya Cloud CDN Storage servisini NetAPP Storage üzerinden sunmaktadır.


  Bulutanya Cloud CDN Storage hizmetinde farklı bir lokasyonda eşleştirilen dosyalarınız , CDN servisi üzerinde load balance edilmektedir. Herhangi bir nedenle storage sunucusuna erişim kesildiğinde , yedek storage server devreye girerek servis sürekliliği sağlamaktadır.


  Cloud CDN Storage servisi şu anda seçiminize bağlı olarak İzmir , İstanbul ve Ankara veri merkezilerinden aktif olarak sunulabilmektedir.

İSTEDİKLERİNİZİ YUKARIDA BULAMADINIZ MI?

destek@bulutistan.com

Size özel çözümlerimizle yardımcı olmak için size bir mail kadar yakınız!

REFERANSLAR

Powered by WHMCompleteSolution